Moderációs topik

Önjelölt zsenik és fórumszabályzat-sértők lezárt témái, mindenki okulására megőrizve.

Re: Moderációs topik

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 21:19

.. mivel panasz merült fel a fórum több tagja felől (és nincs olyan sok aktív tagja) a politikai témák, illetve a moderátori tevékenység ellen, miszerint ezeknek zavarják a munkában (lásd DGy levelében a megfelelő részeket); szerintem akár meg is szavazhatnánk a politikai témák bezárását, és a moderátori tevékenység megreformálását (például úgy, hogy még egy moderátort alkalmazunk).

Mi lenne, ha megszavaznánk, aztán beírnánk a beköszöntőbe?
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 21:56

Nem liberalizáljuk a moderációt. Sajnálom. Nem éltem vissza soha a helyzetemmel

Az lenne a cél, hogy a moderáció próbáljon arra irányulni, hogy a fórumozók számára kellemes, szakmai munkát biztosító légkört teremtsen. (A moderáció vágjon egybe a fórum meghirdetett céljával. (esetleg a fórumozók közös döntésében megfogalmazott célokkal))
Ahogy más oldalakon is szokás.
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 22:11

Dgy az anti-de-Sitter téridőnél tűnt el. Semmi köze Soroshoz, a migráncsokhoz, sem semmihez.

Szerintem megírta a levelében hogy többek közt zavarja a moderáció okozta légkör a munkában.
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 22:13

Sanyi_Laci írta:Térjünk vissza a fórum eredeti céljaihoz, én azt mondom, elvtársak.

Erősítsük meg a beköszöntőben leírtakat?
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 23:07

Sanyi_Laci írta:De én Dgy-t nagyszerű embernek tartom.

Én is; emelem kalapom azok előtt az írások előtt amiket itt hagyott.

Sanyi_Laci írta:Szeretem a sokszínűséget, ti nem?

Szintén. Ettől valamennyire függetlenül úgy gondolom, hogy ha nem neveznéd DGy-t (és a többi fórumozókat, beleértve engem is) konstans mód hazugnak és gyilkosnak (vagy a szeretteinket), az sokat dobna a légkörön. (Természetesen más sem tenné.)

Talán nem számít véleményterrornak az, ha a fórumozók kellemes, baráti, kölcsönös tiszteleten alapuló légkörben szeretnének dolgozni, és mondjuk nem kölcsönös megvetésen alapulóban. (annál is inkább, mert pl cigányozni is lehet kulturált hangnemben; bár ha kizárjuk a politikát, akkor mondjuk nem)

Talán lehet moderálni libsi/náci ideológia nélkül is. (Pláne ha teljesen be van szüntetve a politika, akkor különösen egyszerű).
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.16. 23:09

Nullstejn írta:Javaslataim:

1. Kőkemény moderálás minden politikai, durva vagy sértő hozzászólásra, két szinten:
- enyhe esetben figyelmeztetés, pirossal, a hozzászólás végén, amennyiben nem kívánt tartalom vagy link fordul elő.
- súlyosabb esetben a hozzászólás törlése, helyette pirossal, nagybetűvel a "NEM IDEVALÓ TARTALOM MIATT A HOZZÁSZÓLÁS TÖRÖLVE!" olvasható.

2. Több moderátor kell, be kell vonni még néhány személyt, akik egymástól függetlenül moderálnak, akár egymást is. Kizáráshoz mindegyik egyhangú döntése kell. A moderálást tudományos(nak tűnő) írásokra nem, politikai vagy durva, sértő tartalmakra viszont alkalmazni kell.

3. Könyörögve kérni DGy-t, hogy vegyen részt ismét a fórumon. Majd ha a fentiek tisztázva lesznek, és SanyiLaci is elfogadja, mindenki, aki személyesen ismeri DGy-t vagy van kontaktja hozzá, érje el őt, ha kell sírja el magát visszatérése érdekében.

Én támogatom mindhárom javaslatod.
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: tuloktulok » 2017.05.17. 08:14

Felnőtt emberek, ha valamit kimondanak, pláne leírnak, akkor az ki van mondva, az le van írva. Nem lehet visszaszívni és úgy csinálni, mintha semmi sem történt volna.
tuloktulok

Has thanked: 179 times
Been thanked: 25 times
Név: Sebe Gergely

HozzászólásSzerző: Törölt felhasználó » 2017.05.17. 08:30

Én nem tudok hasonlót sem belelátni egyik pontba sem.
Törölt felhasználó

HozzászólásSzerző: G.Á » 2017.08.16. 16:38

Sajnos az utóbbi időben a hozzáértő és hozzá nem értők számának és aktivitásának az aránya olyannyira kedvezőtlenné vált, hogy az a legrosszabb forgatókönyv történt, amikor laikusok egymást és rosszabb esetben más idetévedőket zavarhatnak össze.

Nem tudom hogy milyen lépéseket lenne érdemes hozni ennek a kezelésére, de legalábbis érdemes elgondolkozni a problémán, és a közeljövőben foganatosítani valamilyen megoldást.

These users thanked the author G.Á for the post:
Zsolt68
Rating: 11.11%

G.Á

Has thanked: 59 times
Been thanked: 321 times

Re: Mekkora a gravitáció a Föld középpontjában? De miért?

HozzászólásSzerző: G.Á » 2017.08.17. 21:35

Mondtam, hogy gyenge vagyok matekból.

Én meg közben írom az új fizikát, amely neked örökre tiltott gyümölcs marad.

Ne csodálkozz, ha nem érted. Senki sem érti.

Most komolyan, Szabiku, Tuarego, meg Iszugyi is kitiltásra került.
Persze megtarthatjuk udvari bolondnak, csak ez a fórum elvileg nem erre való, és sajnos a vicc is kezd unalmassá válni.
G.Á

Has thanked: 59 times
Been thanked: 321 times

ElőzőKövetkező

Vissza: Zárt osztály